TAU, VAIKELI, DOVANOJU ŽODĮ ŠIMTAAIDĮ

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena.  Jos paminėjimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse jau tapo tradicija. Šiais metais vyko popietė „Tau, vaikeli, dovanoju žodį šimtaaidį“.

Vaikai sužinojo, kada minima Gimtosios kalbos diena, samprotavo, kodėl žmonės kalba ir kas būtų, jei žmonės nemokėtų jokios kalbos. O tada  nebūtų įmanoma tarpusavyje bendrauti, žaisti, sekti pasakas, išsakyti savo norus, išmokti skaityti ir rašyti. Popietei visi stropiai ruošėsi – išmoko ir deklamavo eiles apie kalbą, sakė patarles, dainuodami keliavo į kalbos šalį. Padedami logopedės ir auklėtojų atliko linksmas kalbines užduotis, kūrė eilėraštį, sekė pasakas be galo, sudarė naujus žodžius ir sudėjo žemėlapio fone žodį „LIETUVA“, nes gimtoji kalba ir Lietuva yra neatskiriami. Sudėję pačius gražiausius lietuviškus žodžius visi pasižadėjo:

Stenkis kalbėti gražiai,

Išmok mylėti žodžius,

Nes tai, ką tu sakai

Išgirs pasaulis, draugai.

Žodžiai augina sparnus,

Kartais net tirpdo ledus.

Tai padaryti gali, jeigu su meile kalbi.