MEPA

mepaveliava

Smagu, kad galime dalintis Europos Parlamento biuro Lietuvoje  filmuku apie MEPA projektą ir mus - šio projekto ambasadorius. Kviečiame žiūrėti: https://youtu.be/BDeAJGj8iiA

Programos kuratoriai sveikina su naujais, 2023-iaisiais visus MEPA bendruomenės narius! Džiaugiasi, kad projekte dalyvaujančių mokyklų daug, visiems linki taikos, smalsumo ir entuziazmo daryti  mokyklą, bendruomenę, Lietuvą ir Europą geresne ir atviresne.

Švenčiu Lietuvą

austejai1  austejai2

Savo kūrybą skyrėme eilėraščių ir esė konkursui „Švenčiu Lietuvą“, kurį organizuoja Europos Parlamento narys, Vasario 16-osios Akto originalo atradėjas prof. Liudas Mažylis. Profesorius linki švęsti Lietuvą kasdien!

#MEPA

daugiau info https://liudasmazylis.lt/2023/02/15/skelbiami-ese-ir-eilerasciu-konkurso-svenciu-lietuva-laureatai-2/

„Ateities inžinerijos“  platformos studentės  Kūrybinėse dirbtuvėse

gr1 gr2   gr3 gr4

Gruodžio 9 dieną gimnazijos „Ateities inžinerijos“  platformos studentės dalyvavo  VILNIUS TECH Kūrybinėse dirbtuvėse. Kūrybinių industrijų fakultete vyko mokymai, praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė dėstytojas, režisierius, televizijos laidų ir muzikos prodiuseris, dainų atlikėjas ir kūrėjas Remigijus Ruokis. Gavome daug patarimų apie garso įrašymą, filmo kūrimą, medijas. Aptarėme savo  darbų planus, konsultavomės. Po paskaitų vyko ekskursija po fakultetą. Lankėmės Kūrybos tecnologijų laborotorijoje. Mokiniai sužinojo, kad įgydami kompetencijų medijų kūrimo srityje, įgyja didelį pranašumą ruošdami savo porfolį. Besimokantys „Ateities inžinerijoje“ gaus patvirtinančius  pažymėjimus. Pasibaigus darbo dienai, žinoma, pasivaikščiojome po kalėdinį senamiestį.

Pažinkime Europą!

eu1   eu5 eu2   eu4

Pažinkime Europą – toks šeštos klasės valandėlės uždavinys buvo iškeltas lapkričio 21 dieną. Jį su mokiniais susiaurinome iki Europos Sąjungos valstybių ir jų sostinių įvardijimo. Mokiniai galėjo nesunkiai tai įveikti pasinaudodami leidiniais ir mokymo priemonėmis, kurias iš Vilniaus parvežė jų klasės vadovė Jolanta Lukenskaitė lapkričio 18 d. „Europos namuose “ vykusio vyresniųjų ambasadorių seminaro.  Jame buvo pasidalinta Europos Parlamento naujienomis bei su Europos Parlamento nare Aušra Maldeikiene aptarta, kaip įveikti ekonomikos ir energetikos krizes. Taip pat  mokytojai turėjo galimybę pasitobulinti: vyko du interaktyvūs seminarai apie kritinio argumento formavimą bei MEPA medžiagos pritaikymą mokyklose.

2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas.

n1  n2  n3   n5

Europos Sąjungoje draugiškai sugyvena daug šalių. Todėl ypač aktuali ne tik draugiškumo, bet ir tolerancijos tema. 2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas.   Atsiliepdami į kvietimą, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos 5–7 klasių mokiniai kartu su socialine pedagoge Svietlana Mickuvienė pakalbėjo apie savo artimiausią aplinką, ten, kur gyvename. Diskutavome: ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus.  Kadangi šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – aptarėm tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį.   Kiekvienas iš mokinių atliko kūrybinį darbą „Namas, kuriame gyvena Tolerancija“.

„Plastic Pirates – Go Europe!“

plastikas4  plastikas5  plastikas6  plastikas7

Beveik du trečdalius Žemės paviršiaus užima vanduo. Taigi Žemė, žvelgiant iš kosmoso, yra mėlyna planeta. Jūros ir vandenynas yra didžiausia nuolatinė natūrali buveinė mūsų planetoje. Jų svarba ir nauda neginčytina. Prie jų krantų gyvena daugiau nei pusė visų Žemės gyventojų. Deja, mes ne visada pakankamai rūpinamės savo upėmis bei jūromis ir įvairiais būdais jas teršiame. Dalis mūsų šiukšlių upėmis patenka į jūras ir vandenyną. Dėl to atliekų kiekis vandenyne kasmet didėja. Jūrų gyvūnijai ir visai ekosistemai didžiulę grėsmę kelia ilgaamžės ir sunkiai suyrančios plastiko atliekos.

Spalio ir lapkričio mėnesiais mūsų gimnazijos 4 ir 6 klasės mokiniai dalyvavo  europiniame piliečių mokslo projekte „Plastic Pirates – Go Europe!“, kuris prasidėjo 2016 metais Vokietijoje, o 2022 m. sausio mėn. projektas, remiant ES Komisijai, buvo pradėtas įgyvendinti ir kitose ES valstybėse narėse. Jo metu mokiniai rinko plastiko mėginius iš Nemuno upės ir pakrantės Veliuonos prieplaukos teritorijoje, nustatė vietovės koordinates  ir dokumentavo rezultatus.  Tada surinktus duomenis vertins mokslininkai.  Mokinių tirta vietovė jau  įtraukta į  upių užterštumo plastiku ir kitomis šiukšlėmis žemėlapį.

Mokiniai buvo labai nustebinti, kad palyginti nedideliame plote rado labai daug nuorūkų, plastiko kamštelių, butelių, stiklo duženų.  Buvo padaryta išvada, kad tai daugiausia neatsakingų poilsiautojų ir žvejų paliktos šiukšlės.

Ištyrę Nemuno upės ir pakrantės užterštumą, mokiniai mąstė, kaip išspręsti plastiko atliekų problemą savo vietovėje, kaip patys arba kartu su draugais ar šeima galėtų sumažinti dėl kasdienės veiklos susidarančių šiukšlių kiekį bei kokiais būdais tai galima atlikti.

projektas 1   projektas 2  projektas 3

Gimnazija dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje.

Formuojama EP jaunųjų ambasadorių komanda. Projekto koordinatorės – vyresniosios ambasadorės mokytojos Rasa Klasauskaitė ir Jolanta Lukenskaitė. Laukiame aktyvių, smalsių ir drąsių savanorių mokinių ir mokytojų!

Daugiau naujienų apie projekto veiklas bei patį projektą galite rasti tinklaraštyje: https://mepalietuva.eu/mepa-veiklos-ir-naujienos/ Jame bus viešinamos ir mūsų mokyklos naujienos, susijusios su #MEPALietuva

mepa1  mepa2  mepa3

Eva Marmaitė, IIG klasė, Vladimiro