Projekto ,,Kokybės krepšelio“ veikla

kkz

Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamame projekte NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 ,,Kokybės krepšelis“.

Projekto tikslas - pagerinti mokinių ugdymosi pasiekimus, įgyvendinant pokyčius savivaldybėse ir mokyklose.

Vykdant projekto „Kokybės krepšelis“ veiklas bei įgyvendinant gimnazijos veiklos tobulinimo planą nuo 2020 m. gruodžio mėn. 5-8 klasių mokiniams yra skiriamos konsultacijos, kurių tikslas: sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui siekti asmeninės pažangos, teikiant pagalbą. Pagalba bus teikiama mišriu (kai dirbama kasdieniu būdu ir pagalba teikiama kasdieniu būdu, o kai nuotoliniu ir pagalba - nuotoliniu) arba tik nuotoliniu būdu. Tai puiki galimybė konsultuotis su mokytojais namų darbų atlikimo bei pateiktų klasėje užduočių sprendimo, pasiruošimo kontroliniams darbams ar jų analizės klausimais. Per savaitę yra skiriamos dvi tokios konsultacijos. Nuo 2021 m. vasario mėn. konsultacijų skaičius turėtų keistis.

anyksciai1  anyksciai2 anyksciai3

Birželio 16 d. 8-os klasės mokiniai aplankė Anykščius, kuriuose linksminosi dažasvydyje, aplankė Siauruko muziejų: apžiūrėjo garvežį, geležinkelio riedmenis ir ryšio bei signalizavimo priemones. Nepamirštama atrakcija buvo kelionė Siauruku. Taip pat mokiniai vaikščiojo Medžių lajų taku, susipažino su medžiais, gamtos bei kultūros vertybe Puntuko akmeniu. Pasigrožėję Anykščių šileliu, Šventosios upės vingiais, smagiai ir turiningai praleidę laiką keliautojai grįžo namo.

kaunas1  kaunas2   kaunas3

Edukacinė kelionė

Birželio 17 dieną IG ir IIG klasių mokiniai vyko į Kauną, kur plaukiojo laivu ,,Kaunas” po Kauno senamiestį. Tai smagi, įdomi pažintinė kelionė, išplaukiant iš senamiesčio prieplaukos  pro senąjį  Aleksoto tiltą, Aleksoto gyvenvietę, Santakos parką iki „Žalgirio“ arenos. Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti Lietuvos didžiausių upių – Nemuno ir Neries –  santaką, įplaukti į Nerį ir pasigrožėti XIII a. Kauno pilimi bei ,,Laisvės kario” skulptūra. Plaukimo metu klausėsi audio gido įrašo – sužinojo  įdomių faktų apie Kauno miestą. Kelionė baigėsi  prie unikalios gotikinio stiliaus Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų  bažnyčios. Po to mokiniai pasivaikščiojo po Kauno senamiestį bei atsinaujinusią Laisvės alėją.

Konsultavimo centro tvarkaraštis

Dialogas1   dialogas2

Paskaita „Vaikų ir suaugusiųjų dialogas: misija (ne)įmanoma“

Pagal projektą ,,Kokybės krepšelis” balandžio 30 d. 18.00 val. gimnazijos tėvams vyko psichologo paskaita apie tėvų ir vaikų pozityvių santykių puoselėjimą, tarpusavio dialogą. Šių laikų pasaulis kitoks. Nuovargis, įtampa ir laiko trūkumas yra visiems pažįstami išgyvenimai. Skelbti tyrimai rodo, kad sumažėjo pokalbių tarp suaugusiųjų ir vaikų. Niekas neturi laiko išklausyti, nei savęs, nei kitų! Šiandien mes labiau įpratę gyventi kaip gamintojai ir vartotojai, nei gyventi dialoge su kitais, o be dialogo prarandama tai, kas žmogiška. Kitokie ir mūsų vaikai. Jie nebereaguoja į baime pagrįstą auklėjimą. Paskaitos metu tėvai buvo supažindinti su efektyvesniais auklėjimo būdais, įgijo žinių, kaip galima priartėti link tokių tarpusavio santykių, kurie pasireikš pasitenkinimo, tarpusavio artumo jausmu, gebės užmegzti dialogą su vaiku, kuris būtų grindžiamas tarpusavio pagarba, palaikymu. Dialogas – nėra monologas, jį pradėti turi suaugusieji, stebėdami juos vaikai ugdo savo psichologinį atsparumą.

adv

Renginys tėvams ,,Advento vakaronė”

Pagal projektą ,,Kokybės krepšelis”, gruodžio 18 d. vyko nuotolinė edukacija-renginys 1–5 klasių mokinių tėvams ,,Vienas vakaras Kalėdų link…su pasaka”. Renginį vedė ,,Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai” programų autorė Akvilė Sadauskienė. Renginio metu buvo aptariamos Advento tradicijos, dainuojamos dainos, sekamos lietuvių liaudies pasakos, supažindinama su tradiciniais Advento patiekalais ir galimybe šiuo susikaupimo laikotarpiu išradingai ir linksmai praleisti laiką šeimoje.