Ugdymas

Išvyka „Nemuno lankų augalai“

Birželio 23 dieną „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai keliavo prie Nemuno. Susipažino su Nemuno lankose augančiais augalais, juos rinko – kupoliavo. Iš surinktų augalų pynė vainikus. Taip ruošėsi Joninių šventei, nes vainikas – svarbus Joninių simbolis. Tai buvo tikrai nelengva užduotis, nes vanikus reikėjo pinti tylomis, nenaudojant siūlo ir būtinai iš devynių žolynų. Nupintus vainikus vaikai paleido plaukti labai ištvinusiame Nemune. Būdami prie Nemuno ugdytiniai klausėsi paukščių balsų,  stebėjo jų skrydžius . Mažieji dar susipažino su vabalais ir vabzdžiais, kurių šiuo metu rado labai daug ir įvairių. Grįždami namo, užkopę ant Ramybės piliakalnio, grožėjosi Nemuno vaizdais iš aukštai.

Išvyka į Veliuonos dvaro parką

Birželio 17 dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai keliavo į Veliuonos dvaro parką, išvykos tikslas – domėtis Veliuonos dvaro parko medžiais, stebėti tulpmedį, įsiminti gamtos garsus, formas, spalvas bei kvapus.

Parke vaikai turėjo galimybę pasidžiaugti ne tik medžių dydžiais, lapų formų bei spalvų įvairove, bet ir pasigėrėti žydinčiais bijūnais, užuosti jų nuostabų kvapą. Aplankę parką, mažieji kelionę tęsė toliau ir keliavo į darželį, bet pakeliui aplankė bažnyčią, kur bažnyčios šventoriuje apžiūrėjo Antano ir Jono Juškų kapą, išgirdo auklėtojų pasakojimus apie lietuvių kalbos puoselėtojus – Antaną ir Joną Juškas, vaikai sužinojo, kad būtent šių žmonių vardu pavadinta gimnazija. Miestelio centre vaikai apžiūrėjo saulės laikrodį, grožėjosi nuostabiu Nemuno vaizdu. Pavargę, kupini įspūdžių grįžo į grupes.

Ateityje darželio ugdytinių laukia daug išvykų, kelionių, sakoma, geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.

Priešmokyklinukų išleistuvės

Gegužės 31-oji – priešmokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukų“ vaikams – ypatinga diena. Šią dieną vaikai rinkosi į gražią ir daug emocijų sukeliančią šventę –  išleistuves.  Nuo pat ryto linksmai šurmuliavę alyvomis pasipuošusioje grupėje, vaikučiai sulaukė šventinio momento. Ir džiugu, o kartu ir liūdna buvo žiūrėti, kaip vaikai dainavo, deklamavo, šoko, o rodos, dar vakar atėjo tokie maži, nedrąsūs ir su ašarėlėmis akytėse. Ir štai –  jie užaugę, pasiruošę naujam  gyvenimo etapui.

Išvyka į biblioteką

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Išvyka į biblioteką „Kur gyvena knygelės?“

Gegužės 27 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai keliavo į Veliuonos biblioteką, o pagrindinis išvykos tikslas  – atskleisti vaikams nepaprastą knygos pasaulį, ugdyti meilę ir pagarbą knygai.

Vaikučius pasitiko bibliotekininkė Violeta ir palydėjo į stebuklingą knygų pasaulį. Mažieji galėjo pasidžiaugti knygų dydžių ir formų įvairove. O smagiausios akimirkos – susitikimas su pasaka, kurią vaikučiams sekė Violeta.  Apžiūrėję knygelių namus, vaikučiai išskubėjo į darželį, eidami prisiminė saugaus eismo kelyje taisykles ir žadėjo dar ne kartą aplankyti knygelių namus.

Page 1 of 15