Adventinis rytmetis ,,Atbėga elnias devyniaragis“

Gruodžio 6 dieną darželyje vyko adventinis rytmetis „Atbėga elnias devyniaragis“. Į šventiškai papuoštą salę susirinkusius vaikus pasveikino auklėtojos ir rytmetį pradėjo uždegdamos advento vainiko žvakutes. Vaikai išgirdo pasakojimą apie prasidėjusį adventą, žvakių reikšmę, apie susikaupimą ir šv. Kalėdų stebuklo laukimą. Visiems smalsu buvo išgirsti, kad elnias devyniaragis – senovės lietuvių mitologinė būtybė, o lietuviai tikėjo, kad šis elnias savo raguose neša dangaus kūnus – saulę ir mėnulį. Apie šį nepaprastą elnią vaikai išgirdo auklėtojos sekamą pasaką „Ir atbėgo elnias devyniaragis“.  Buvo įdomu išgirsti pasakojimą apie senovės burtus, juos išbandyti patiems.  Pašokę, padainavę ir įgiję naujų žinių, vaikai išskubėjo į grupes.

Šio rytmečio metu vaikai įgijo žinių apie advento ir šv. Kalėdų laukimo tradicijas, papročius.Tikimės, kad per tokias veiklas atskleidžiame vaikams lietuvių liaudies papročių, tradicijų prasmę, jų taurumą ir grožį.