ŽAIDIMAI MOKO

Spalio – lapkričio mėnesiais darželio grupėse buvo vykdomas projektas „Žaidimai moko“. Projekto tikslas- sudaryti palankias sąlygas vaikų kalbos plėtotei.

Jo metu logopedė A.Štulienė ir grupių auklėtojos V. Greičiuvienė, V.Matijošaitienė ir V.Masaitienė ugdomųjų veiklų metu lavino vaikų bendrąją , smulkiąją ir artikuliacinę motoriką, kalbinį kvėpavimą, girdimąjį suvokimą, orientaciją erdvėje.

Ikimokyklinukai sulaukė svečio iš miško – ežiuko, kuriam reikėjo susegti spygliukus iš segtukų, pririnkti lapų , kad galėtų pasidaryti žiemai guolį. Ežiukas mokė įsiklausyti į gamtos garsus – lapų šnarėjimą, vėjo kaukimą, medžių ošimą. Pirštukus lavino klijuodami ežiukams spyglius iš siūlų, atrinkdami paukšteliams grūdus, rūšiuodami žirnius, pupas. Visi linksmai žaidė žaidimus girdimajam suvokimui lavinti „Saulytė – lietutis“, „ Surask žaisliuką“, „ Kas taip sakė?“ Priešmokyklinukai atliko užduotis, kurios padeda pasirengti skaitymui ir rašymui mokykloje .

Tokiu būdu kalbos lavinimas tapo smagiu užsiėmimu ir žaidimu, nes žaidimas- vaiko gyvenimo pagrindas ir pagrindinė veiklos forma. Žaisdami vaikai iš tikrųjų dirba patį svarbiausią darbą- jie mokosi.

Logopedė A.Štulienė