Tolerancija

Lapkričio 14 dieną minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Į svečius atėjo socialinė pedagogė Svietlana Mickuvienė ir psichologė Vaiva Karaliūnaitė – Skrickienė. Jos kalbėjo apie draugystę ir apie tai, kad mes visi esame skirtingi. Žiūrėjome filmukus apie ežiuką, kuris turėjo spygliukus ir savo išvaizda skyrėsi nuo kitų. Taip pat apie berniuką, kuriam mama padovanojo šuniuką be letenėlės. Vėliau jie abu susidraugavo ir tapo geriausiais draugais.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis yra švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai. Kartu su ugdytiniais aiškinomės kokia žodžio „Tolerancija“ reikšmė, koks yra tolerantiškas žmogus, kaip reikia būti tolerantišku, jog reikia priimti kiekvieną žmogų, ne tik išsiskiriantį  išvaizda, bet ir skirtingų pažiūrų. Mūsų viešnios palinkėjo vaikams būti tolerantiškais: gerbti, užjausti, padėti kitiems vaikams, nesišaipyti iš kitų, ypač jei jie kitokie. Vėliau piešėme piešinius su švyturiais ir surengėme jų parodėlę. Visi kartu įsitikinome, kad tolerancijos galime mokytis visur ir visada. Būkime tolerantiški!