Istorijos ir pilietiškumo pamoka-ekskursija ,,Partizanų takas“

Istorijos ir pilietiškumo pamoka-ekskursija ,,Partizanų takas“,  skirta Lietuvos partizanų, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti Daugėliškių miške.

Gegužės 18 dieną Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos IG ir IIG klasių mokiniai kartu su pilietiškumo pagrindų mokytoja R. Klasauskaite bei istorijos mokytoja D. Kazlauskaite vyko į Raseinių rajono  Daugėliškių mišką.

Buvęs  Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas A. Bautronis kartu su Ariogalos gimnazistais ir miesto bendruomene 2010 metais nutiesė Daugėliškių miške ,,Partizanų taką“, supažindinantį su partizaninės kovos pasipriešinimo okupacijai istorija. Čia  buvo atstatytas ir  partizanų bunkeris.

Šiame bunkeryje 1950-ųjų liepą žuvo Prisikėlimo apygardos partizanų vadas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos signataras, Leonardas Grigonis-Užpalis, o su juo – dar keturi kovotojai. Dar vienas partizanas pateko į čekistų rankas. Partizanai žuvo po įnirtingo susišaudymo.

Mokiniai turėjo galimybę patys nusileisti į bunkerį ir apžiūrėti jį iš vidaus  ir bent akimirkai pajusti, kokiomis sunkiomis sąlygomis gyveno partizanai. Eidami miško taku skaitėme informaciją stenduose apie 1949 m. vasario mėnesį įkurtą  LLKS, žymiausius partizaninės kovos vadus. Žygis partizanų takais baigėsi prie buvusio partizanų ryšininko–rėmėjo Albino Kęstučio Bersėno-Stirniuko sodybos.

Kelionė mums paliko daug įspūdžių, leido prisiliesti gyvai prie mūsų šalies istorijos bei pažvelgti į ją šiek tiek kitokiomis akimis.