Nuotoliniai spektakliai

Gruodžio 16 d. 5,6,7 klasių mokiniai nuotoliniu būdu žiūrėjo du spektaklius. Vilniaus teatro "Lėlė" Marionečių teatro spektaklį „Silvestras Dūdelė” ir Kauno valstybinio lėlių teatro Lėlių ir objektų spektaklį „Užburtas kalnas“.  Spektaklis ,,Užburtas kalnas“ skatina ne tik geriau suprasti religijos istoriją, kultūrinius skirtumus, bet ir puoselėti pakantumą, empatiją ir pagarbą šalia esančiam.

Vaidinimo ,,Užburtas kalnas” kūrybinė komanda 2019 m. apdovanota „Fortūnos“ statulėle ir „Auksiniu scenos kryžiumi“. O kas yra marionetės, tikriausiai, žino visi. Tai yra lėlės, kurios vaidina teatre, ir kurios juda, aktorių lėlininkų tampomos už siūliukų. Įvairios šalys turi savo ypatingas marionetes. Lietuviškos marionetės yra ypatingos tuo, kad jas sukūrė žymus prieškario dailininkas Stasys Ušinskas. Taip pat jis įkūrė pirmą profesionalų Lietuvoje lėlių teatrą ir sukūrė pirmą lėlių kino filmą „Storulio sapnas“. Pirmą spektaklį su savo lėlėmis S. Ušinskas sukūrė pagal rašytojo Antano Gustaičio pjesę „Silvestras Dūdelė“.