Lapkričio 16 -oji - Tarptautinė tolerancijos diena

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai. Tolerancija nėra beribė – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama kitokia nusikalstama veikla. Gimnazijos mokiniai, kaip ir kiekvienais mokslo metais, buvo pakviesti paminėti ir įprasminti šią dieną: istorijos, dorinio ugdymo pamokose buvo diskutuojama ir aiškinamasi žodžio ,,tolerancija“ reikšmė, atliekamos kūrybinės užduotys.