Kraštotyros konferencija

Lapkričio 12 dieną Veliuonos kultūros centre vyko Jurbarko rajono Kraštotyros konferencija. Konferenciją organizavo Jurbarko viešoji biblioteka. Ji buvo skirta Veliuonos – mažosios kultūros sostinės- metams. Gražius ir prasmingus darbus pristatė rajono bibliotekininkai, kultūros centro darbuotojai, muziejininkai. Vienas iš darbų buvo parengtas apie Veliuoniečių lietuvių veseliją (pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą").

Darbo autorius – Simonas Mačėnas. Kadangi konferencijoje dalyvavo IVG klasės mokiniai, jie su malonumu stebėjo šį pristatymą. Mokiniai patys prisidėjo prie Veliuoniečių veselijos inscenizacijos. IG klasės mokinė Gabrielė Urbonavičiūtė konferencijoje pristatė darbą ,,Senovės kulinarija. Vėdarai“. Mokinei pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita Mišeikienė. Gabrielė parengė aprašą su nuotraukomis ir pateikė filmuotą medžiagą, kaip ji su mama gamina vėdarus.  Konfencijoje buvo apdovanotos septintos klasės mokinės Kamilė Bakanaitė ir Ugnė Preimonaitė, kurios parengė darbus apie mamas. Mokines konsultavo istorijos mokytojas Rolanas Rulevičius. Dalyvavimas tokiame renginyje gimnazistams leidžia suvokti, koks yra prasmingas ir svarbus mūsų krašto kultūrinis, tautosakinis, istorinis palikimas.