Sąskrydis

Rugpjūčio 7 d. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo kasmetiniame Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“. Sąskrydis vyko Dubysos slėnyje, Ariogaloje. Buvo uždegtas šventės aukuras, nuaidėjo šventinės šūvių salvės. Visus dalyvius pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, LPKTS pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir kiti garbingi svečiai.

Sąskrydyje dalyvavo keli tūkstančiai buvusių tremtinių, politinių kalinių, partizanų ir jų artimųjų iš visos Lietuvos. Renginyje jaunieji šauliai aplankė partizanų stovyklą – partizanų gyvenimo rekonstrukciją, Lietuvos laisvės kovotojo Juozo Lukšos-Daumanto 100-ųjų gimimo metinių proga parengtą ekspoziciją.

Mūsų širdyse ilgam išliks šio sąskrydžio akimirkos, gyvoji istorijos pamoka. Mes didžiuojamės savo Tėvyne, semiamės stiprybės iš praeities!