Projektas

Birželio 14 dieną 5-os klasės mokiniai kartu su auklėtoja Daiva Asta Morkūniene ir technologijų mokytoju Raimondu Andrikiu keliavo į Zanavykų kraštą. Pakeliui veliuoniškiai sustojo Zapyškyje prie XVI a. gotikos stiliaus šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, pasigėrėjo Nemuno vaizdais. Nuvykus į Lekėčius mokinius pasitiko Vytautės tėvelis - Gintas Čekauskas. Jis yra tautodailininkas, tradicinis amatininkas bei stogdengystės tradicinių amatų meistras.

Mokiniai apsilankė privačiame Čekauskų etnografijos muziejuje, savo veiklą skaičiuojančiame jau daugiau kaip dešimtmetį. Muziejuje surinkta gausi medžio apdirbimo įrankių kolekcija, taip pat daug kitų senovės buityje naudojamų daiktų. Lauke mokiniai susipažino su senosios skiedrinės stogdengystės tradicija, išbandė skiedrų gaminimo amatą -  pasigamino skiedrą su senovinėmis XIX amžiaus pabaigoje - XX amžiaus pradžioje naudotomis staklėmis. Po ,,Stogdengystės“ edukacijos Vytautės tėvelis pakvietė visus į Lekėčių ,,Miško muziejų“, kuriame jie apžiūrėjo gausią gyvūnų iškamšų ekspoziciją, drugių ir vabzdžių kolekcijas, brakonierių darbo įrankius, gamtos išdaigas. Viešnagės Lekėčiuose pabaigoje Gintas Čekauskas palydėjo mokinius į Novaraisčio ornitologinį draustinį. Šią ramią vietą buvusiame durpyne, užtvenkus Novos upelį, pamėgo įvairūs paukščiai, o ypač gervės ir žąsys. Keliaudami namo veliuoniškiai užsuko į Zyplių dvarą, pasigrožėjo nuostabia aplinka, atsipalaidavo po aktyvios veiklos.

Mokiniai liko patenkinti išvyka, po ilgai trukusio nuotolinio mokymosi galėjo artimiau pabendrauti su klasės draugais.