Dalyvavome saugesnio interneto savaitės renginiuose.

Saugesnio interneto savaitė 2020 nagrinėja daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės.

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Mūsų mokykla taip pat dalyvavo  saugesnio interneto savaitės renginiuose.

Socialinė pedagogė Svietlana Mickuvienė paruošė stendą apie saugesnio interneto savaitės atributiką, informavo mokyklos bendruomenę apie vyksiančias veiklas.

Vasario 11d. 5 – 8 klasių mokiniai su anglų kalbos mokytoja Nadezda Tikhomirova mokėsi kurti komiksus su  programėle "comica"  apie saugaus elgesio taisykles internete.

Informacinių technologijų pamokoje diskutavo apie asmens duomenų saugą, kaip išvengti internetinių patyčių, apie socialinių tinklų iššūkius, nuomonės formuotojų gyvenimo būdą, atlikinėjo testus. 5 klasės mokiniai kūrė saugesnio interneto simbolius – meškiukus, 6 klasės mokiniai kūrė plakatą „Kaip apsaugoti save internete“, IG klasės mokiniai klausėsi internetinių pokalbių „Influenceris” – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“. Influenceriai papasakojo apie nematomą socialinių tinklų pusę, skaitmeninės erdvės pavojus. Tai pat diskutavome tema „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą?. Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?

Vasario 6 -13 dienomis bibliotekoje 6 ir IG klasės mokiniams kartu su dailės mokytoja buvo organizuota savaitė, skirta saugiam internetui. Bibliotekininkės Rita Ramonaitė, Danutė Kazlauskaitė ir dailės mokytoja Dalia Gineitė papasakojo apie internete tykančius pavojus, mokiniai pasidalino savo patirtimi, kai kurie papasakojo,  kokių problemų turėjo pamiršę atsijungti nuo facebook  ar pašto programos. Mokiniai savo emocijas perteikė piešiniais. Mokinių piešinių paroda „Kas slepiasi po kauke“, skirta saugaus interneto savaitei , eksponuojama bibliotekoje. Kviečiame apsilankyti.

Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas. Tikimės, kad po diskusijų labiau saugosime savo privatumą, pagalvosime prieš keldami nuotraukas, būsime budresni.