IG klasės mokiniai spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“

Lapkričio 12 dieną IG klasės mokiniai su auklėtoja L. Šukauskiene ir psichologe V. Karaliūnaite – Skrickiene lankėsi Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir žiūrėjo spektaklį „Lė-kiau-lė-kiau“ pagal D. Čepauskaitės pjesę. Rež. Eglė Kižaitė.

Dėmesys jaunam žmogui šiame spektaklyje pats svarbiausias. Išryškinamos dažniausios problemos: patyčios, nesusikalbėjimas su bendraamžiais, tėvais. Retesnė, bet skaudi problema – savižudybė. Spektaklis reflektuoja tikrą, neišgalvotą šių dienų paauglių problemų ratą bei autentiškas patirtis, kalba paaugliams ir jų tėvams apie jų gyvenimo aktualijas, iššūkius.

Taigi patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas.

Tikimės, kad po šio spektaklio prieš  pajuokavimus ar draugiškus patraukimus per dantį,  pagalvosime kaip tuo metu jaučiasi labai įskaudintas kitas mokinys.