Kviečiame apsilankyti tarptautinėje edukacinėje parodoje

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje (kūrybinių dirbtuvių patalpoje) 2019 m. lapkričio 5 d. 14.00 val. atidaroma tarptautinė edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi… – Anos Frank gyvenimo istorija“. Šios parodos gidai – mūsų gimnazijos mokiniai pristatys ekspozicijas, ves užsiėmimus. Mokiniai dvi dienas dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė projekto koordinatoriai ir yra pasirengę parodos pristatymui.

Paroda, skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai, veiks iki 2019 m. lapkričio 15 d.

Kviečiame aplankyti parodą ir laukiame svečių iš kitų mokyklų, įstaigų, įvairių organizacijų, mokinių tėvelių.

Pageidautina iš anksto telefonu (8 447) 42 782 arba elektroniniu paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. suderinti atvykimo datą ir laiką.

Trumpas projekto pristatymas.

„Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“ – tarptautinė edukacinė paroda (projektas), kurią sukūrė Ana Frank Namų organizacija Amsterdame. Paroda skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai. Kilnojamoji paroda sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji - skirta Anos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m.) – čia pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitę supusį pasaulį – Hitlerio iškilimą, Antrąjį pasaulinį karą, žydų persekiojimą ir kt. Antroji dalis susieja Anos Frank istoriją su šiandienos aktualijomis – pasakojamos šiuolaikinių jaunuolių istorijos, atskleidžiama, kaip paaugliai suvokia patys save, kaip juos mato ir vertina kiti. Parodoje aiškiai parodoma, ką reiškia išankstinės nuostatos, kaip tai gali lemti socialinę atskirtį ar net diskriminaciją. Paroda yra skirta patyčių prevencijai, skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas formuoja mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, ribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Tokie ir panašūs klausimai kyla aplankius šią parodą, kur netikėtai susiejamas žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimas su istorijomis šiandieninių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Parodos lankytojams informacija apie Holokaustą ir Antrąjį pasaulinį karą pateikiama per jų bendraamžės – Anos Frank, kuri parašė dienoraštį – gyvenimo istoriją.