Išvyka į biblioteką

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ėjo į gimnazijos biblioteką susipažinti su knygelių namais. Vaikus pasitikusi bibliotekininkė Rita Ramonaitė parodė vaikiškų knygų fondą. Vaikai išsiaiškino, kaip knygos dėliojamos į lentynas, susipažino su bibliotekos taisyklėmis, bibliotekininko profesija. Mažieji sužinojo, kaip iš bibliotekos pasiimti knygutes, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ko reikia norint tapti skaitytojais. Išklausę bibliotekos darbuotojos pasakojimo apie vaikiškų knygelių įvairovę, patys vartė ir žiūrinėjo patikusias knygas. Žinoma, žaidė ir slėpynes tarp knygų lentynų. Bibliotekininkė parodė pasakų knygas, kurios gali būti iliustruotos „iššokančiais“ paveikslėliais, įgarsintos. Vaikai žiūrėdami pasakų iliustracijas turėjo pasekti pasaką, pasakyti, kaip vadinasi paveikslėlyje pavaizduota pasaka. Jie taip pat sužinojo, kad skaitant nereikėtų lankstyti knygos puslapių, reikalingi skirtukai, kurie leidžia praskirti lapus ir pažymėti vietą, kurioje baigė skaityti.

Išvykos metu vaikai patyrė daug gerų emocijų, praturtino savo patirtį apie knygas ir knygų „namus“ – biblioteką. O bibliotekininkė vaikams linkėjo patirti daug nuotykių skaitant pasakas ir kvietė rudenį tapti nuolatiniais bibliotekos lankytojais ir knygų skaitytojais.