zenklas 2015 04 13 SRF logo RGB pagrindinis 01 261x195 kkz mainuz PD Tamo1 Darzelisa Juodaičių

Kad rankytės būtų švarios

Rankų plovimas yra viena iš svarbiausių profilaktinių priemonių, norint išvengti susirgimo. Sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veverskienė „Pelėdžiukų” grupės ugdytinius mokė kaip teisingai ir švariai nusiplauti rankas. Pirmiausiai jie žiūrėjo pateiktis apie mikroskopinio dydžio plika akimi nematomas būtybes: mikrobus, virusus ir grybelius. Pasikartojo dar kartą, kada ir kaip reikia plauti rankas: plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių.

Po to „stebuklingų miltelių“ pagalba žiūrėjome ar vaikučių rankytės yra švarios. Sveikatos priežiūros specialistei pašvietus žibintuvėliu į vaikučių delniukus pamatėme, kad jie yra labai nešvarūs ir skubėjome plautis. O, kad ir namuose mokėtų teisingai nusiplauti, sveikatos priežiūros specialistė padovanojo kiekvienam po plakatą su rankų plovimo instrukcija.

Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą nenuplautomis rankomis. Kiekvieno asmens higiena priklauso tik nuo jo paties, o jos stoka yra viena iš priežasčių, kuri gali sutrikdyti žmogaus organizmo ir atskirų jo kūno dalių veiklą.

Partneriai

Kontaktai

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija

Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 22, Veliuona, Jurbarko r.
Įstaigos kodas 190919036

Telefonas:
mokykla (8~447) 42782,
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės (8~447) 42788

Pamokų laikas

1kl 24kl
58kl 912kl

 

Susisiekite