Projektas „Atbėga elnias devyniaragis“

Gruodžio 3 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko projekto „Atbėga elnias devyniaragis“ baigiamoji dalis. Šio projekto pagrindinis tikslas – per  įvairią veiklą atskleisti lietuvių liaudies papročių, tradicijų prasmę, taurumą ir grožį.

Pasipuošę tautiniais rūbais, šventiškai nusiteikę, priešmokyklinukai skubėjo į salę. Auklėtoja Virginija Masaitienė drauge su vaikais aptarė, ką simbolizuoja Advento vainikas ir ką reiškia keturios žvakės ant jo. Vaikai sužinojo, kad  Elnias Devyniaragis – senovės lietuvių mitologinė būtybė ir lietuviai tikėjo, kad šis elnias savo raguose neša dangaus kūnus – mėnulį ir saulę. Vaikai šoko lietuvių liaudies šokius, ratelius. Daug džiugių emocijų jiems suteikė auklėtojos Virginijos paruošti burtai, mįslės, patarlės. Prisiminę svarbiausius Advento simbolius ir akcentus, vaikai grupėje piešė šventėje patirtus įspūdžius.

Ikimokyklinukai džiaugėsi papuošta sale ir ekrane gražiais besikeičiančiais vaizdais, bei daina apie Elnią Devyniaragį. Auklėtoja Vilė Greičiuvienė pakvietė vaikus prie  stalo, ant kurio puikavosi įvairūs nematyti daiktai: ližė, sviestamušė, sūrspaudė. Sužinoję, kokia daiktų paskirtis, vaikai juos apžiūrinėjo, čiupinėjo, išbandė. Taip pat sužinojo kokius darbus mūsų senoliai dirbdavo Advento metu. Susikaupę apžiūrėjo audimo raštus, įvardino jų spalvas. Pašokę ir įgiję naujų žinių, mažieji išskubėjo į grupę.

Mes tikimės, kad projekto metu perduodame vaikams patirtį, žinias apie mūsų tautos kultūrą, papročius, gyvenimo būdą. Visiems linkime daug ramių, gražių akimirkų šeimose, laukiant Kalėdų stebuklo.