Išvyka į Veliuonos dvaro parką „Gelsta klevo lapai“

Ruduo – puikus metas džiaugtis spalvų grožiu, gėrėtis vasaros pribrandintomis gėrybėmis, stebėti orų pakitimus, išskrendančius paukščius. Mes, darželinukai, neįsivaizduojame rudens be pasivaikščiojimo Veliuonos dvaro parke. Šiuo metų laiku parkas pasipuošia daugybe gražiausių spalvų ir skamba krūvomis čežančių lapų. Ruduo parke įkvepia kurti, atrasti, pažinti. Stengiamės praleisti kuo daugiau laiko lauke su vaikais – tai ne tik sveikatai naudingas aktyvus laisvalaikis, bet ir kasdienė galimybė pažinti gamtą, kuri šiuo metų laiku sparčiai keičiasi, o besikeisdama dovanoja puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams.

Parke ugdytiniai susipažino su medžiais ir jų lapais. Dairėmės ir gėrėjomės spalvotais lapais, bandėme įvardinti medžių pavadinimus. Vaikai pastebėjo medžių lapų formų ir spalvų įvairovę, juos skaičiavo. Žaidėme su lapais, juos mėtėme, gaudėme, bandėme apkabinti seną ąžuolą ir jį išmatuoti. Lavinome ne tik pažinimą, bet ir atmintį. Minėme mįsles apie medžius, mokėmės skaičiuotę, greitakalbę. Netvardydami savo emocijų, garsiai šūkavome „Pažiūrėk, kokios spalvos!” Vos grįžus į grupę, vaikai vėl ėmė klausinėti: ,,Kada eisime į parką?".

Ugdymas netradicinėje aplinkoje vaikams įdomesnis, suteikiantis daugiau patyrimo, skatina pastabumą, rūpestingumą, kūrybiškumą.