Projektas „Seku seku pasaką“

Pasakos – vaikų džiaugsmas. Jos leidžia regėti princus, karalius, slibinus, nykštukus, gyventi jų pasaulėliuose… Pasakos, puiki vertybių skrynia…tai tarsi stebuklas, malonus netikėtumas, kurį jau kelerius metus mūsų darželyje vaikučiams suteikia vykdomas projektas „ Seku seku pasaką“. Jo metu vaikai ne tik klausosi auklėtojų sekamų pasakų, bet ir patys jas bando sekti, vaidinti, inscenizuoti. Visą savaitę vaikučiai nešėsi iš namų savo mėgiamas pasakų knygas, jas pristatė draugams, sekė pasakas pagal knygelių iliustracijas, o Martynas Dubinskas kiekvieną rytą ,,Ryto rate“ skaitė draugams savo mėgiamą pasaką. Veiklų metu kūrėme pasakos „Vištytė ir gaidelis“ veikėjų knygutę.

Grupėje įkūrėme „Knygelių šalį“, kurią kasdien vaikučiai pildė naujomis knygelėmis atsineštomis iš namų. Pasakas skaitėme į svečius atėjusiam „Meškinui Pasakoriui“. Susipažinome su pirštukinėmis lėlėmis, jas pamilome ir labai greitai sukūrėme savo pasaką. Pasakos puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, jos lavina kalbą, vaizduotę, moko vaikus gerumo, diegia tokias vertybes, kaip drąsa, jautrumas, užuojauta. Vaidinant pasakas ugdosi vaikų tarpusavio santykiai, jie mokosi bendrauti, pajusti kitų norus bei emocijas, vaikai gali išbandyti įvairius vaidmenis.

Į ugdomąjį procesą buvo integruoti ir tėveliai, kurie gamino personažams rūbelius. Visą savaitę vyko veiklos „Seka pasaką mama“. Mamytės ne tik sekė pasakas, bet kartu su vaikučiais jas ir inscenizuodavo. Kartu su ugdytiniais kūrė ir iliustravo pasakas. Kasmet tęsiame vaikučių kurtą ir iliustruotą pasakų knygą.

Projektą užbaigėme išvyka. Sausio 22d. darželio vaikučiai keliavo į Veliuonos kultūros centrą. Mažųjų grupės vaikučiai vaidino pasaką „Vištytės pyragas“, o vyresnieji pasirinko vaidinti eiliuotą pasaką „Nykštukas ir zuikiai“. Buvo nedrąsu, nauja, bet nepaprastai įdomu, juk ne kasdien tenka vaidinti scenoje, pasijusti tikrais aktoriais. Buvo džiugu išgirsti aplodismentus. Dėkojame kultūros centro direktorei V. Grabauskienei ir miestelio bibliotekininkei V. Šoblinskaitei - Aleksa už pagalbą vykdant projektą ir gražią draugystę su jų nuostabiais personažais – Zuike Pūke ir Pasakų Bobute.