Išvyka į Kauną

Gruodžio 16 dieną 7-os klasės mokiniai kartu su klasės vadove Daiva Asta Morkūniene ir biologijos mokytoja Rita Ramonaite vyko į  Nacionalinį Kauno dramos teatrą ir Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą bei dalyvavo Kultūros paso edukaciniuose renginiuose.

Dalyvaudami edukacinėje programoje ,,Pažintis su teatro užkulisiais ir erdvėmis“ mokiniai sužinojo, kad pagrindiniame Nacionalinio dramos teatro pastate veikia trys vaidybinės aikštelės: Didžioji scena, Rūtos salė ir Mažoji scena.  Ekskursijos metu mokiniai aplankė visas scenas, grimo kambarius, grimo cechą, siuvyklą, butaforijos dirbtuves. Cechuose susitiko su čia dirbančiais meistrais – kiekvienoje stotelėje sužinojo įdomią šio teatro istoriją, išgirdo atsakymus į rūpimus klausimus.

„Personažų kūrimo dirbtuvių“ renginyje ugdydami kūrybiškumą ir darbo komandoje įgūdžius, dalyvaudami įvairiausiuose teatriniuose žaidimuose mokiniai mokėsi suprasti teatro meno kūrimo subtilybes, pastebėti naujus dalykus ir patys kurti personažus.

Apžvalginėje ekskursijoje po Istorinę Prezidentūrą mokiniai susipažino su Prezidento rūmų istorija, sužinojo, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kai čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Mokiniai sužinojo, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos.

Ekskursijos pabaigoje mokiniai aplankė kalėdinę mugę Rotušės aikštėje ir gėrėjosi nuostabia kalėdine egle.