Diena, skirta Žemaitijai

Spalio 12 dieną gimnazijos antrokų ir trečiokų pamokos vyko ne mokykloje. Iki pietų mokiniai mokėsi Jurbarko krašto muziejuje. Edukacijoje „Rokoukemuos žemaitėška“ vaikai susipažino su žemaitės kostiumu, sužinojo, kas yra Žemaitijos sostinė, koks yra Žemaitijos herbas.

Pasirodo, kad žemaitis  gali turėti žemaitišką pasą! O įdomiausia užduotis, kurioje reikėjo sužinoti, ką reiškia kai kurie žemaitiški žodžiai – lakats, spėlga, sviebele. Ši užduotis buvo sunki ne tik mokiniams, bet ir mokytojoms! Muziejaus edukatorė mokiniams padovanojo kvietimą į Jurbarko Kristaus Atsimainymo cerkvėje vykstančią Lidijos Meškaitytės originalių darbų parodą. Visus stebino unikalus dailininkės tapymo būdas taškeliais.

Po pietų laukė dar viena nuostabi edukacija „Pažintis su Panemunės pilimi – Žemaitijos kunigaikštystės valdytojo rezidencija. Statykite pilį“. Puiki ekskursija su klausymo užduotimis, rungtis, kurioje buvo naudojamos žinios, įgytos viešnagės po Panemunės pilį metu,  antrokus ir trečiokus paskatino būti atidžius, sumanius ir vikrius. Džiugu, kad mokiniai visas užduotis įveikė greitai. Ir pilis buvo pastatyta!