Menų ir amatų diena

Balandžio 13 dieną gimnazijoje surengėme ,,Menų ir amatų dieną“. Su didžiausiu užsidegimu paruošti salę renginiui ėmėsi IIG klasės mokiniai ir Mokinių parlamento atstovai. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia  šios šventės, kurios metu turi galimybę parodyti kruopščiai padarytus savo darbelius.

O jų būta  tikrai nemažai. Dailiųjų medžio darbų būrelis puikavosi medžio dirbiniais. Pradinių klasių mokiniai smaližiams tikrai turėjo ką pasiūlyti. Akys raibo nuo įvairiausių skanėstų: sausainių, saldainių, keksiukų ir kitų kepinių. IIG klasės mokinė Gabrielė Urbonavičiūtė pristatė savo piešinius ir juos pardavinėjo. Visko ir neišvardinsi... Į mugę atskubėjo ir Velykų bobutė, kuri  pristatė į svečius atvykusius senųjų amatų meistrus. Kas turėjo noro, galėjo išklausyti tautodailininkės  Ritos Budrevičienės pasakojimo apie tautinių juostų audimą, vilnos vėlimą ir įsigyti dirbinių. Bitininkas, Pranas Orentas, noriai atskleidė bitininkystės paslaptis. Kaip gaminti iš natūralių produktų muilą, lūpų balzamą ir hidrolatus pasakojo Reda Mačėnienė. Etnokultūros būrelio ,,Veliuonėlė“   vaikučiai pristatė žaidimų. Gimnazijos merginos sušoko liaudies šokį  ,,Gyvatarą”. Esame dėkingi ir mokinių tėveliams, kurie padėjo pasiruošti šiai nuostabiai šventei. Malonu, kad  iš mugės mokiniai išsinešė dovanų artimiesiems, žinių apie senovinius amatus ir šiltą pavasario nuotaiką prieš artėjančią gražiausią pavasario šventę – Velykas.