,,Veliuoniečių lietuvių veselija” (pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą“)

Rugsėjo 18 dieną įvyko ,,Veliuoniečių lietuvių veselija" (pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą"), skirta Veliuonos - mažosios Lietuvos kultūros sostinės- metams. Tai jau septintoji tradicinė veselija. Šiemet šis renginys buvo skirtas pagerbti šviesaus atminimo mokytoją Renatą Matuzienę, kuri buvo šios veselijos sumanytoja ir organizatorė. Scenarijų veselijai sukūrė rašytoja, bibliotekininkė Violeta Šoblinskaitė. Tai buvo bendras Veliuonos kultūros centro ir gimnazijos projektas.

Vaidinime dalyvavo gimnazijos abiturientai ir būrelio ,,Veliuonėlė“ šokėjau. Jaunuosius vaidino IVG klasės mokiniai Agnė Bartuševičiūtė ir Justinas Ignas Svetlauskas. Svočią vaidino lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita Mišeikienė. Piršlys atvyko net iš Marijampolės kartu su folkloro kolektyvu ,,Žibinyčia“. Tėvus vaidino Naglis Mačėnas ir Jadvyga Žemliauskienė, kunigą Antaną Jušką – muziejininkas Gediminas Klangauskas. Marijonos Ulbienės, kaimo pletkininkės, vaidmenį atliko Lina Lukošienė. Veliuonos miestelio centre ne tik skambėjo Veliuonos krašto vestuvinės dainos, bet ir buvo atskleisti mūsų krašto vestuviniai papročiai, veliuoniškių šnekta pateikiami vestuvininkų pokalbiai, piršlio, kunigo Antano Juškos kalbos. Labai gražiai atrodė gimnazijos jaunimas – juk tautinis rūbas ir įpareigoja, ir pakylėja žmogų, todėl didžiulė garbė ir džiaugsmas jį dėvėti. Po vaidinimo vyko respublikinis tradicinių amatų, muzikavimo ir liaudiškų šokių festivalis „Veliuonos kadrilis“.