Tarptautinė konferencija ,,Paminklas kalbai ir knygai“, skirta Spaudos atgavimo ir knygos dienai paminėti

Gegužės 7 dieną IIIG klasės mokinė Agnė Bartuševičiūtė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita Mišeikienė dalyvavo Tarptautinėje konferencijoje ,,Paminklas kalbai ir knygai“, skirtoje Spaudos atgavimo ir knygos dienai paminėti. Agnė skaitė pranešimą ,,Antano ir Jono Juškų tautosakinis palikimas - paminklas Lietuvos ir Veliuonos kultūrai". Konferenciją organizavo Marijampolės Sūduvos gimnazija.

,,Antanas Juška - kunigas, tautosakininkas, Veliuonoje užfiksavęs vieną vertingiausių vestuvių papročių aprašų ,,Svotbinė rėda veliuoniečių lietuvių". Jonas Juška - kalbininkas, padėjęs broliui leisti jo surinktą tautosaką, tyrinėjęs lietuvių kalbos tarmes, lietuvių rašybą, rengęs lietuvių - rusų - lenkų žodyną.  Veliuoniškiams neįkainojamą lobį paliko Antanas ir Jonas Juškos, o jį atrasti padeda  tautosakininkų vardu besivadinanti gimnazija, daug pavasarių sukvietusi visą bendruomenę į veliuoniečių lietuvių veselijos vaidinimą, tapusį tradicija. Kadangi Veliuona 2021 metais paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine, šioms žymioms asmenybės skiriamas ypatingas dėmesys“. Tai IIIG klasės mokinės Agnės pranešimo anotacija. Konferencijos moderatorė Jūratė Vosylienė padėkojo Agnei už menišką, įtaigų ir informatyvų A. Ir J. Juškų veiklos bei savo krašto pristatymą.