Akcija ,,atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 – ąją  - Laisvės gynėjų dieną, Veliuonos Antano ir Jono Juškų  gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Mokiniai kabinetų languose uždegė atminimo žvakeles. Kartu susibūrę prie žvakių švieselės prisiminė 1991 metų sausio 13 - sios įvykius, jų prasmę, žuvusius kovoje už Lietuvos Laisvę. Per gimnazijos radijo tašką buvo skaitomas pranešimas apie Lietuvos žmonių  pasiaukojimą, vienybę.  Žuvusių už Lietuvos Laisvę gynėjų atminimas pagerbtas tylos minute, o ,,Jaunieji šauliai“ stovėjo garbės sargyboje.

Prieš dvidešimt devynerius metus Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą. Šia akcija siekiama pilietiškumo ir patriotizmo, tautos sutelktumo ir istorinės atminties išsaugojimo.