Vroclave

Spalio 4-6 dienomis mūsų gimnazijos mokytojai lankėsi Lenkijoje,  Silezijos vaivadijos sostinėje Vroclave. Tai ketvirtas pagal dydį Lenkijos miestas, kuriame yra daugiau nei 100 įvairiausių tiltų. Per šį miestą teka upė Odra, kuri Vokietijoje vadinama Oderiu.

Mums visiems taip pat teko pasiplaukioti šita upe ir pasigrožėti jos pakrantėmis. Vroclavas  garsėja savo nykštukais, kurių mieste yra daugiau nei 400. Šie mažieji miesto gyventojai atsiranda nuo 2001 metų ir simbolizuoja antikomunistinio judėjimo  „Oranžinė alternatyva“ idėjas. Apsilankėme ir pačioje miesto širdyje – Turgaus aikštėje, kuri yra viena iš didžiausių Lenkijoje (po Krokuvos ir Olecko). Kitą dieną vykome į vieną iš seniausių ir didžiausių zoologijos sodų, įkurtą 1864 metais. Šiame sode gyvena daugiau nei 10 000 įvairiausių gyvūnų. Visus pakerėjo zoologijos sodo skyrius pavadintas „Afrykarium“. Tai – didžiulis Afrikos faunos akvariumas su stiklo tuneliu po juo.

Grįžome namo šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių ir nusiteikę keliauti ir kitais metais.