Edukacinė išvyka ,,Deimantinis Juozo – Tumo Vaižganto pėdsakas“

Spalio 9 dieną IIIaG ir IIIbG klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Elena Elzbergiene ir Jovita Mišeikiene vyko į Stakius. Išvyka buvo pavadinta „Deimantinis Juozo – Tumo Vaižganto pėdsakas“.

Ji buvo skirta 150-osioms Vaižganto gimimo metinėms. 2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Visi susirinko nedidukėje Stakių bažnytėlėje, kur vienerius metus kunigavo Juozas Tumas. Mokytoja Elena Elzbergienė pasakojo apie jį kaip vieną ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėją, lietuvių prozos klasiką, kritiką ir literatūros istoriką, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Ji skaitė tuo metu buvusio kunigo patarnautojo Drotvino atsiminimus apie Vaižgantą. Mokytoja Jovita Mišeikienė supažindino mokinius su rašytojo kūryba. Šios neįprastos pamokos pabaigoje IIIG klasės mokiniai pasitikrino, ką išgirdo apie šią iškilią asmenybę, atsakydami į įvairius jiems užduotus klausimus. Mokiniai pasivaikščiojo aplink bažnyčią, apžiūrėjo šventoriuje esančius paminklus, pasigrožėjo rudenišku Stakių kraštovaizdžiu. Tai buvo graži pamoka, skirta rašytojui Juozui Tumui – Vaižgantui.