Auginame draugystę

Rugsėjo 19 d., mokyklos psichologė Vaiva Karaliūnaitė-Skrickienė lankėsi pas pradinukus, vyko užsiėmimai „“. 1-2 klasių mokiniai norėjo daugiau sužinoti ką veikia psichologas, kada reikia kreiptis. Buvo kalbama apie santykius klasėje, kaip svarbu, kad vyrautų draugiškumas ir pagarba.

Norint, jog mokiniai suprastų, kad nėra lengva užmegzti draugystę, ją puoselėti, vaikai turėjo galimybę tai palyginti su saulėgrąžomis. Pylėme žemes, sodinome, laistėme ir lauksime rezultatų, tikrų, geltonų saulėgrąžų.

3-4 klasėse taip pat buvo didelis dėmesys skiriamas draugystės temai, sodinamos saulėgrąžas, tačiau jie turėjo dar vieną užduotį - nusisukę nuo savo suolo draugo, bandė jį nupiešti (reikėjo atsiminti kokia akių spalva, kokio ilgio plaukai). Mokinius nustebino rezultatai, jiems atrodė, kad klasės draugus mato kasdien ir viską žino, bet niekada nesusimąstė, jog norint prisiminti, nėra paprasta, nes dažnai nekreipiama dėmesio į smulkmenas. Taip kartais vaikai pamiršta didesnį dėmesį skirti ir savo draugui – paklausti kaip sekasi, dėl kokių priežasčių šypsena dingusi nuo veido.

Galiausiai, visi mokiniai nusprendė, jog draugystė – nėra toks paprastas dalykas. Draugystė – ypatinga dovana, kurią reikia saugoti ir branginti.