Pirmokų  Monstriukas   ,,Mokius“

Nacionalinis Kauno dramos teatras pakvietė Lietuvos mokinius dalyvauti konkurse. Šiemet kovo 3-7 d. vyksiantis festivalis „Nerk į teatrą“ kelia ekologinio žygio vėliavą – rūpinkimės gamta ir saugokime ją! Taip norėdamas savo keleiviams rodyti ne tik gražiausius teatro krantus ir negyvenamas salas, bet ir papasakoti apie mūsų aplinkai gresiančius pavojus, apie būdus juos įveikti. Dar prieš pradėdami festivalio veiklas, pakvietė visus kūrybiškai prisijungti pasiruošimo etapui ir pradėti kalbėti apie tai, kas kasdieniška, bet  laaabai svarbu  –  atliekų rūšiavimą! Kvietė moksleivius kartu su klasės draugais iš plastiko ir popieriaus šiukšlių sukurti savo ŠIUKŠLIŲ MONSTRĄ. Duoti jam vardą, parašyti ar papasakoti jo istoriją, užfiksuoti kūrimo procesą ir įamžintą rezultatą .

Mūsų, pirmokų, sukurtas monstriukas pavadintas Mokiumi, nuo žodžio mokomės, o mokomės mes daug ir visko. Mokomės ir atliekas rūšiuoti. Jau rugsėjo mėnesį pastebėjome, jog mokiniai nusipirkę valgykloje gėrimo, tuščią tarą išmeta į šiukšlinę. Kalbėjome, kad pristačius tuščią tarą į surinkimo vietas, už gautas lėšas galima nusipirkti naudingų dalykų, tad pradėjome dėti tuščius butelius į tam skirtą dėžę. Mokius stovi šalia ir moko kaupti tarą , o ne išmesti. Iš ko pagamintas Mokius? Tam panaudota tuščia dėžė, nudažyta, rankos ir kojos, iš fizinio ugdymo pamokose naudotų, bet susidėvėjusių priemonių. Batai- sportuojant suplyšo sportiniai bateliai, apmovėme Mokiui. Galva iš plastikinio butelio, akys iškirptos iš suplyšusio vaikiško kamuolio. Plaukai iš atlikusių plastikinių pakavimo priemonių. Kad jaustųsi saugus, uždėjome šalmą ir aprengėme savo liemenę. O už gautas lėšas, pardavus butelius, mokslo metų pabaigoje, nusprendėme jog pirksime kamuolį. Ačiū Sandrai Pankauskienei, pirmokės Gabrielės mamai, kuri pasiūlė idėją ir kartu su pirmokais kūrė monstriuką Mokių.