UŽGAVĖNĖS

Ech ta žiema...  Beveik tris mėnesius buvo panaši į pavasarį, ir štai šiandien prisiminė, kokia ji turėtų būti- pabėrė keletą šlapių snaigių. Tad nieko nelaukę, kaukėti ir išsidažę veidus, persirengę velniais ir raganomis gimnazijos pradinukai išbildėjo į miestelio centrą. O ten, prie Veliuonos kultūros centro laukė Pasakų Bobutė (rašytoja Violeta Šoblinskaitė Aleksa), pulkas raganų ir velnių.

Pamokinus susirinkusius vaikus kaip gražiai reikia užgavėniauti, Bobutė priminė ką reiškia pačios Užgavėnės. Vaikai žino, kad šią dieną reikia daug ir riebiai valgyti, tad visi nuskubėjo prie katilo su žirniene. O raganos aplink zujo su pilnomis lėkštėmis blynų – apvalių ir kampuotų, margų ir taškuotų, susuktų ir languotų. O kai pilveliai apsunko, tai visi linksmai šoko kartu su Velniuke ( VKC šokių vadovė Gintarė Malinauskaitė). O kad žiema tikrai nesugalvotų grįžti,  visi šventės dalyviai nuskubėjo  į turgaus aikštę deginti  Morės. Už puikią šventę 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos nuoširdžiai dėkoja Veliuonos kultūros centrui, Veliuonos bibliotekai, Veliuonos krašto bendruomenei ir Veliuonos seniūnijai!

Tad „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“