„Kodėl aš čia?“

Lapkričio 27 dieną IIG klasės mokiniai su auklėtoja R. Klasauskaite ir mokytoja R. Ramonaite keliavo į Vilnių. Čia lankėsi Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lydimi Nacionalinės bibliotekos gidės, susipažino su bibliotekos erdvėmis, kur siūloma daug  veiklos rūšių. Pabuvojo įvairiose skaityklose, sužinojo apie teikiamas paslaugas. Gidė paaiškino, kad pagrindinis Nacionalinės bibliotekos prioritetas –  sudaryti palankias sąlygas skaitytojų kūrybai, darbui ir laisvalaikiui.

Papramogavę prekybos centre ,,Europa'', keliavome į pojūčių spektaklį „Kodėl aš čia?“. Šį spektaklį organizavo neįgaliųjų „Naujasis teatras“. Čia atvykome vedini smalsumo ir tikrai nenusivylėme.  Spektaklis vyko visiškoje tamsoje.  Pasirodymo pradžioje užsidėjome specialius akinius, pasinėrėme į tamsą ir pabudinome pojūčius: klausą, uoslę, juslę. Viskas atrodė kitaip, kadangi erdvė yra nepažįstama – ją susikūrėme, tad visas spektaklis tapo dar įdomesnis. Aktoriai kūrė jaukią aplinką ir rūpinosi kiekvieno saugumu. Viso spektaklio metu vienas veiksmas vijo kitą, vienus potyrius keitė kiti, tad laikas, praleistas šiame teatre, tiesiog ištirpo, o emocijų puokštė neleidžia pamiršti šio spektaklio. Spektaklis tamsoje – tai įsikūnijimas į neregį ir jo kasdienybę. Tai suvokimas, kaip gyvena tie, kuriems likimas pašykštėjo… šviesos. O gal tamsos?. „Kodėl aš čia?“ – tai dvasinė kelionė, kurios metu žiūrovai pasimato su savimi. Po spektaklio visi  buvome sužavėti ir gavome tai, ko norėjome – naujų potyrių. Taigi, ši kelionė į Vilnių buvo prasminga ir įdomi, gavome malonių įspūdžių ir geros nuotaikos. Visa tai ne tik sukūrė gerų emocijų lauką, bet ir leido suprasti, kokią svarbią vietą žmogaus gyvenime užima kultūra.